Kulo

Uus lugu eesti punkmuusika alustalalt Kulo – “Põletaja”


Maleva

Terve plaadi jagu materjali liitus meie raadioeetriga.


Cydefect

Kaks singlit maabusid meie fonoteeki.

Rakvere juurtega bändil CYDEFECT (hääldub samamoodi nagu side effect). Cydefect viljeleb meloodilist metalit ja on vaikselt tegutsenud juba seitse aastat. Muusikat loovad Meiko Udras (bass), Kadri Mark (vokaal, sõnad), Reino Vara (kitarr) ja Martin Mark (trummid).


Artifer

Fonoteeki täiustasid kaks lugu


M3tard

Uus lugu “Armastuse sisse minek”


Kolmteist

Ilmavalgust on näinud uus lugu ” Mina Käsen, Poon ja Lasen “.


Sorus

Uut materjali värskelt plaadilt


Vikat

Uus plaat ” Esimene lõikus ” kaunistab Tagatuba FM eetrit ja plaadiriiulit.


Eesti Muusikaauhinnad 2022.

Meie eetriski kõlanud ja kõlavad bändid said tunnustuse: Aasta Metalalbum: Mört – Pangetäis Bängereid / Aasta Rockalbum: The Boondocks – Soup Can Pop Band .


Külmking

Peale pikka loomepausi ja koosseisu vahetust on meil hea meel esitleda oma uut singlit nimega “Vägine”.

Kuigi bändile karakteristlik eesti keele ja modernse metali kombinatsioon pole kuskile kadunud, on uues loos selgelt tunda, et võrreldes varem avaldatuga on loomes toimunud muutused. Kontrasti raskele instrumentaalile loob äsja kollektiiviga liitunud vokalist Sylvia Krupp, kelle puhas tämber annab meloodilisema helipildi, luues samaaegselt kuulajale omapäraselt nõidusliku kuvandi.

Meloodilisest hevimuusikast inspireeritud instrumentaali ja haldjaliku vokaali koosmõjul on Külmking loonud Eesti muusika maastikule unikaalse kõla, mille läbi jätkata müütiliste olendite elushoidmist maagilisemas võtmes.

Seekord räägib Külmking loo ühest võimsast tegelasest nimega Vägine, kes on sündinud siia, et luua kord hukule määratud maailma ning ehitada see üles reeglite põhjal, mis on kasulik eelkõige neile, kes elavad elu enda järgi. Samas ei piiritle lugu kinni jääma vaid eelpool mainitule, vaid julgustab kõiki iseseisvalt mõtlema, kuidas nad seda tõlgendada tahavad ja mida nemad sealt välja loevad.

Lingid loole:

https://youtu.be/hHrKHwTGL-s

https://sptfy.com/v2gine

https://kylmking.bandcamp.com/track/v-gine


Koll

Ansambel Koll tõmbab liistule jumalakompleksis kümblevad koletised.

Kollektiiv Koll avaldab 22. aprill 2022 uue singli „God is Love“ („Jumal on armastus“) koos videoga, mille on koostöös bändiga teinud Kuressaare Ametikooli disaini õppesuuna õpilased.

„God is Love“ lahkab võimupositsiooni kuritarvitamist, jumala kompleksi ning vajadust teisi kontrollida. Avalduv lugu on toodud kuulajani läbi kurjuse silmade, illustreerimaks ohtlikke mõttelaade. Videos mängib lisaks tõeliselt ägedatele õpilastele ka legendaarne Harry Kõrvits.

“Targad enne meid on öelnud, et kurjuse vohamiseks pole vaja muud kui heade inimeste vaikimist – me siis kisame”, ütleb Lennart Pihl kes bändis Koll bassi mängib.”Tänaseks oleme näinud millised tagajärjed võivad olla võimu kuritarvitamisel ja meie soov on piinu vähendada. Kui jaotad maailma ainult heaks ja kurjaks, siis lood kaks leeri ja nende vahel konflikti milles oled sina süüdi. Vana hea “mina versus nemad” hoiak on küll lihtne idee, aga selline mõttekäik ise ongi üks üüratu kurjajuur. Ära tee teistele seda, mida nad ei taha, et neile tehtaks!” lisab ta.

“See on kindlasti parim lugu, mis meil siiani väljas on,” lubab Kolli trummar Brain Norralt: “Oleme väga tänulikud kõigile, kes aitasid meid selle mega laheda loo ja videoga!”

Muusikavideo God is Love esilinastus toimub YouTube keskkonnas 22. aprillil kell 12:00

https://youtu.be/VDYomsqUd08

God Is Love pre-save link

https://ffm.to/11pwrve

Kolli tegemistele saab kaasa elada YouTube, Facebook, Instagram vahendusel.

Koll on Björn Norralt (vokaal ja kitarr), Brain Norralt (trummid), Silver Vrait (kitarr) ja Lennart Pihl (bass)

Lisainfo: Lennart Pihl +372 5686 3356 koll.estonia@gmail.com